Aktualności

Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024 rok

Nowy Rok na scenie barowej oznacza, że czas konkretnie wstrząsnąć i porządnie zamieszać. Będzie klasycznie, minimalistycznie, ekologicznie, a do tego smacznie i z odrobiną szaleństwa. Barman Roku World Class Poland 2023 i jeden z 50 najlepszych barmanów na świecie – Grzegorz Pikulski – zdradza gorące koktajlowe trendy na 2024 rok. Ich znajomość to podstawa dla profesjonalnych barmanów, jak i adeptów sztuki barmańskiej.

2024-01-15
Pierwszy w Polsce przewodnik Gin Pairing Guide

Pierwszy w Polsce przewodnik Gin Pairing Guide prezentuje autentyczny japoński gin premium Roku Gin

13 grudnia 2023 roku — Roku Gin prezentuje pierwszy w Polsce Gin Pairing Guide. Ten wyjątkowy przewodnik został stworzony m.in. przez mistrza sztuki barmańskiej Mateusza Szuchnika, aby uhonorować Roku Gin – wyjątkowy trunek, który łączy w sobie autentyczną japońską duszę oraz wieloletnią pasję i rzemiosło destylarni Suntory Liquor Atelier z Osaki. Roku Gin to wyjątkowy gin premium o charakterystycznym i zrównoważonym smaku. Jego produkcja opiera się na połączeniu sześciu aromatycznych składników japońskiego pochodzenia, z których każdy jest zbierany w szczycie swojego sezonu. To właśnie te składniki stały się inspiracją do stworzenia sześciu autorskich koktajli i potraw, które znajdują się w bezpłatnym przewodniku „Roku Gin Pairing Guide”.

2023-12-14
World Class wyłonił najlepszego barmana w Polsce 2023: Grzegorz Pikulski z Krakowa

Już po raz ósmy w Polsce odbyły się krajowe kwalifikacje do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie – World Class. Po piekielnie trudnych koktajlowych konkurencjach bilet do São Paulo w Brazylii na wrzesień zabukował dla siebie Grzegorz Pikulski z Krakowa. Najlepszy barman w Polsce 2023 roku zmierzy się w globalnym finale z rywalami z 50 krajów. W ubiegłym roku nasza reprezentantka uplasowała się w Top 4 podczas konkursu w Sydney.

2023-07-17
Zawsze jest dobry czas na włoskie aperitivo

Spontanicznie, swobodnie, koniecznie wśród przyjaciół – tak brzmi recepta na dolce vita, czyli „słodkie życie” w iście włoskim stylu. Skoro o słodkim życiu mowa, obowiązkowym składnikiem i preludium do wspólnego celebrowania jest aperitivo – tradycyjny wstęp do popołudniowych i wieczornych spotkań. Kultowa marka włoskich wermutów Martini prezentuje nową gamę bezalkoholowych (~0%) aperitivów: kwiatowy Floreale i owocowy Vibrante. Dzięki nim kwintesencją włoskiego dolce vita można się cieszyć o każdej porze dnia – bo zawsze jest czas na Martini! Obydwa produkty są dostępne w Polsce od czerwca.

2022-06-14
Barmanka z Krakowa najlepsza w Polsce, we wrześniu globalny finał konkursu World Class w Sydney

Na barmańskiej olimpiadzie World Class w Sydney Polskę reprezentować będzie barmanka z Krakowa. W 7-letniej historii polskich kwalifikacji do globalnych finałów po raz pierwszy zwyciężyła kobieta-barmanka – Alicja Bączyk z krakowskiego koktajlbaru TAG.

2022-06-06
Najlepszy polski barman pracuje w Łodzi. Barmańskie reality show – World Class Poland

Nigdy się nie poddawaj – z tą dewizą Bartłomiej Wójcik z Łodzi startował we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu barmańskiego World Class Poland.

2021-07-27
Konkurs barmański World Class powraca po roku przerwy

Organizator World Class oficjalnie ogłasza: koniec czekania! Po roku przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, polscy barmani znów będą mogli się zmierzyć się w turnieju na umiejętności i kreatywność. Właśnie wystartowały krajowe kwalifikacje do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego globu: World Class Competition 2021. Tegoroczny finał odbędzie się w Madrycie. Termin internetowych zgłoszeń do polskiego etapu upływa 21 marca. Kto wyruszy w podróż?

2021-03-04
Zimno, ciepło, cieplej, idą goście!

Jeśli przed wyjściem z domu nurkujesz w szafie po coraz cieplejszy sweter, a już na zewnątrz mimowolnie wzdychasz „o! już jest ciemno” – to niezawodny znak, że nadeszła najfajniejsza pora roku. Tak, właśnie taka! Zacznijmy od długich wieczorów – koniecznie z przyjaciółmi, potem białe szaleństwo, przerwa świąteczna, Sylwester, aż po Karnawał. Jest co świętować, ale jak zrobić wrażenie na gościach bez zbędnego stresu?

2020-12-01
Browar Za Miastem ruszył z budową browaru w Wielkopolsce

Już blisko 350 inwestorów przekonał Browar Za Miastem do inwestycji w nowy browar, który powstaje w miejscowości Rumianek koło Poznania. Po miesiącu trwającej nadal emisji crowdfundingowej spółka zgromadziła 1,7 mln zł wpłat. To 40 proc. celu oferty akcji, który wynosi 4,18 mln zł. Pierwsze piwa zostaną uwarzone we wrześniu 2021 r. Nowatorską technologią ich produkcji na bazie składników „Superfood” interesują się klienci w Europie, USA i Azji. Firma pochwaliła się wizualizacjami obiektu i zdjęciami z placu budowy.

2020-10-19
Patent na własny Browar Za Miastem

Współtworzyli wiodące dziś marki piw mainstreamowych: Tyskie i Żubr. Cztery lata temu odeszli z korporacji, by produkować własne piwo rzemieślnicze – Browar Za Miastem. Kupili działkę, na której już powstaje browar kosztem prawie 9,0 mln zł. W nim warzone będą innowacyjne piwa oparte na składnikach „Superfood”, na które już czekają odbiorcy także za granicą. W międzyczasie firma osiągnęła rentowność, a opracowana technologia – ochronę patentową. Teraz do spółki zapraszają rozproszonych inwestorów w ofercie akcji o wartości 4,18 mln zł, promowanej na platformie Crowdway.pl.

2020-09-15
Browar Za Miastem buduje własny browar

Browar Za Miastem od trzech lat warzy piwa rzemieślnicze, których nazwy kojarzą się z miłym nastrojem i wypoczynkiem: Święty Spokój, Długi Weekend czy Dzień Wolny. W 2019 roku sprzedał 800 tys. butelek piwa i nadal rośnie. Już kilka lat temu opracował innowacyjną technologię warzenia piwa z dodatkiem surowców „Superfood”.

2020-08-31
Radosław Majdan i Wealth Solutions stworzą serię whisky

Wealth Solutions, polska spółka zajmująca się kreacją ekskluzywnych alkoholi, nawiązała współpracę z Radosławem Majdanem. Jej efektem będą limitowane edycje whisky stworzone z udziałem jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego świata sportu i mediów.

2020-08-12
Sydney czeka na najlepszego barmana w Polsce! Ruszyła 6. edycja World Class Poland

Ponad 20 godzin zajmie najlepszemu barmanowi w Polsce wyprawa do największego miasta w Australii – Sydney. Tam zmierzy się z największymi talentami świata. Ruszył nabór do ogólnopolskich kwalifikacji do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego globu, World Class Competition 2020. Kto wyruszy w tę podróż? Maciej Mazur z Krakowa podczas światowego finału w Glasgow 2019 zajął 15. lokatę – to najwyższy wynik Polaka do tej pory.

2020-02-26
Wino Ziołowe Rodziny Sareckich

Linia Win Ziołowych Rodziny Sareckich to tradycyjna, rodzinna receptura, przekazana nam przez naszą prababcię Marysię. Przepisy od lat pomagają nam zachować witalność, zdrowie i wysoką odporność organizmu. Spożywane w domu zarówno profilaktycznie, jak i w chwilach, gdy najbardziej potrzebujemy ich leczniczych właściwości.

2020-02-17
Polak w piętnastce najlepszych barmanów świata / World Class

Tysiące niesamowitych barmanów z sześciu kontynentów przeszło przez sito krajowych kwalifikacji do elitarnej grupy 53 najlepszych koktajlowych talentów na świecie. Zawodnicy wzięli udział w serii wyzwań w Holandii i Szkocji. Podczas finału w Glasgow globalne trofeum World Class Competition 2019 zdobyła Bannie Kang z Singapuru. Maciej Mazur z Krakowa zajął 15. lokatę – to najwyższy w historii wynik reprezentanta Polski w zawodach.

2019-10-19
PINTA Barrel Brewing: 4,15 mln zł na budowę browaru

1329 inwestorów wpłaciło kwotę 4 149 846 zł na budowę browaru specjalizującego się w piwach starzonych – PINTA Barrel Brewing SA. To 100% celu kampanii i nowy rekord crowdfundingu udziałowego w Polsce. Informację o prowadzeniu kampanii spółka zamieściła na platformie Crowdway.pl. Pionierzy piwnej rewolucji w Polsce do 2021 roku zrealizują inwestycję w Wieprzu koło Żywca, tuż obok nowopowstałego zakładu Browaru PINTA.

2019-07-05
Od beer-geeka do akcjonariusza

Wprost z elitarnego festiwalu piwnego Toer de Gueze w Belgii założyciele browaru PINTA ogłosili start kampanii crowdfundingowej. Od 6 maja na platformie Crowdway.pl promują zbiórkę na budowę browaru PINTA Barrel Brewing. Powstawać w nim będą rzemieślnicze piwa premium, starzone w beczkach po mocnych alkoholach. Minimalna wartość inwestycji dla crowdinwestorów to już 333 zł. Zaplanowano też pakiety branżowe.

2019-05-06
Browar PINTA ogłasza budowę drugiego browaru z pomocą crowdinwestorów

Browar PINTA, który w 2011 roku dał początek piwnej rewolucji i do dziś warzy swoje piwa w wynajmowanych browarach w Zawierciu i Zarzeczu, już za 2 miesiące uruchomi własny zakład z warzelnią w Wieprzu koło Żywca. Zapowiada też budowę drugiego browaru przez nową spółkę PINTA Barrel Brewing. W nim powstawać będą limitowane serie piw starzonych w beczkach, a inwestycję wspierać ma emisja akcji i kampania crowdfundingowa na Crowdway.pl.

2019-04-29
Stock Polska i Beam Suntory przedłużają oraz rozszerzają dotychczasową współpracę.

Stock Polska i Beam Suntory przedłużają oraz rozszerzają dotychczasową współpracę.

Stock Polska i Beam Suntory z przyjemnością informują o zawarciu 3-letniej umowy dystrybucji wyłącznej w Polsce, która przedłuża i rozszerza dotychczasową współpracę. Stock Polska jest jedną z wiodących firm branży spirytusowej w Europie Centralnej i Polsce. Od 2013 roku odpowiada za dystrybucję dużej części portfela produktów Beam Suntory. Nowa umowa rozszerza zakres dotychczasowej współpracy - od 1 stycznia 2017 Stock Polska będzie odpowiadał za dystrybucję wszystkich marek Beam Suntory dostępnych w Polsce.

 
2016-10-13
ARARAT

Znana i ceniona marka ARARAT wraca na polski rynek, by dostarczać niezapomnianych doznań miłośnikom smaku dobrej brandy.

2016-10-11
Musisz być osobą pełnoletnią aby otworzyć tę stronę

Portal nie ma na celu zachęcania osób do spożywania napojów alkoholowych.

Strona zawiera informacje używane do celów handlowych, dotyczące napojów alkoholowych i skierowana jest do przedsiębiorców zajmujących się produkcja, obrotem hurtowym, handlem napojami alkoholowymi w rozumieniu ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U.2007.70.473)

Polityka Prywatności

Szanowni Państwo, po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do strony” lub zamknięcie tego okna zgadzają się Państwo na to, aby Państwa dane osobowe były przetwarzane w taki sposób, jak zostało w polityce prywatności. Dlatego prosimy, zapoznać się z tymi informacjami i dokonać świadomego wyboru.

Przetwarzamy Państwa dane aby mogli Państwo skorzystać z naszych usług.

Administratorem danych osobowych jest:

WEBprojekt Wojciech Zabierowski ul. Juliana Tuwima 34 lokal 9, 90-002 Łódź

Mogą Państwo się skontaktować mając pytania lub wątpliwości w zakresie przetwarzania Swoich danych przez WEBprojekt.

Gdy korzystają Państwo z naszego serwisu, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Państwa urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Państwa. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdą Państwo w Polityce prywatności i polityce plików cookies.

Czytaj treść polityki prywatności
x
Polityka Plików Cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce plików cookies. Czytaj więcej.